Päivitetty

4.2.2019
Näyttelyt | Match Show ->
Näyttelyn 28.7.2019 tuomaritiedot julkaistu

Ajankohtaista -> Vuosikokous 27.2.2019 klo 18

13.1.2019
Ajankohtaista -> vuoden koira palkitsemiset

10.1.2019
Tokokurssi
kts Toko -> alkeis- ja jatkokurssi

1.12.2018
Ajankohtaista -> pikkujouluissa palkitut

7.11.2018
Toko kurssi,
kts Toko -> Alkeis- ja jatkokurssi

Yhteystiedot

SPSH ry
spshposti@gmail.com
www.spsh.org

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:273567 kpl

Suonenjoen ryhmänäyttely FCI 2 ja 7/8, 27.8.2011 - Tulokset

suonenjolki-rn-27082011bis-1-2-101.jpg

 

BIS-1

406 amerikancockerspanieli Afire's Cover To Win
om. Elo Tanja & Vartiainen Sanna Ylämylly

BIS-2

98 snautseri pippuri & suola Doctor's Order Kevin Keegan
om. Haapalahti Vuokko & Antto Jyväskylä

 

FCI 2

suonenjoki-rn-27082011-ry2-ryp1-015.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RYP-1
98 snautseri pippuri & suola Doctor's Order Kevin Keegan
om. Haapalahti Vuokko & Antto Jyväskylä

suonenjoki-rn-27082011-ry2-ryp2-015.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RYP-2
41 bernhardinkoira pitkäkarvainen Buffy's Teddybear Brutus
om. Silvennoinen Ulla Kerimãki

suonenjoki-rn-27082011-ry2-ryp3-022.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RYP-3
113 tanskandoggi kelt./tiik. Alder Glade's Lerida om. Pettersen Frank Sömna

suonenjoki-rn-27082011-ry2-ryp4-024.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RYP-4
190 kääpiösnautseri musta Backinblack Rex om. Karjalainen Marja Oulunsalo

Muut rotunsa parhaat:
64 berninpaimenkoira Life Spring's Manpower
om. Mikkonen Satu Kajaani
139 broholminkoira Oonallen Eeric
om. Kautto Ritva Jyväskylä
87 bullmastiffi Chalfs Miss Remarkabull
om. Wåg Sanna & Vakkilainen Sanna Honkaranta                
161 estrelanvuoristokoira pitkäkarvainen Paco da Quinta da Cerdeira
om. Vanhanen Satu & Koski Tarja Haarajoki
173 kääpiöpinseri Cherryfellow's Tiny Q-Stone
om. Lehtonen Anna Mikkeli
194 kääpiösnautseri musta-hopea Juliuksen Xakke
om. Tuhkanen Sirpa Kajaani
203 kääpiösnautseri pippuri & suola Trixer Empire
om. Haapalainen Sirkku Kajaani
138 mastiffi Wakonda's Gabrielino
om. Marko Lipponen Marko Sotkamo
146 newfoundlandinkoira Wave Seeker's Moon Over Bourbon St
om. Lius Outi Haarajoki
15 rottweiler Vento
om. Juutilainen Maarit ja Pikkarainen Juha Leppävirta
142 shar pei Angeleyes
om. Hiltunen Marja Iisvesi
90 snautseri musta Wanhan Purolan Johny Walker
om. Komulainen Niina Siilinjärvi
210 suursnautseri musta Cockhill Heart And Soul
om. Veteli Pirkko Leppävirta
129 tanskandoggi musta/harlekiini Immortala Viva America Liberte'
om. Nykänen Raija Juankoski
133 tanskandoggi sininen Bonel Öinen Galaxi
om. Kareinen Minna Kiihtelysvaara

 

FCI 7 / 8

suonenjoki-rn-27082011-ry78-ryp1-074.jpg

 

 

 

 

 

 

 

RYP-1

406 amerikancockerspanieli Afire's Cover To Win
om. Elo Tanja & Vartiainen Sanna Ylämylly

suonenjoki-rn-27082011-ry78-ryp2-072.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RYP-2
340 lagotto romagnolo Foogel Remus
om. Koponen Leija Kuopio

suonenjoki-rn-27082011-ry78-ryp3-067.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RYP-3
234 lyhytkarvainen saksanseisoja Syystuiskun Bl Remu
om. Koistinen Markku & Anita Varkaus

suonenjoki-rn-27082011-ry78-ryp4-064.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RYP-4
382 labradorinnoutaja Tealway Indigo Illusion
om. Tirkkonen Minna & Vallin Johanna Kuopio

Muut rotunsa parhaat:
247 bretoni Majaniemen Dimma Cola
om. Rautiala Maria & Juha Pyhäsalmi
224 englanninsetteri Blue Baltic's Headline Hero
om. Vartiainen Sanna & Norhio-Hanski Sanna Jyväskylä
228 gordoninsetteri Silent North Amalthea
om. Silvennoinen Ulla & Paajanen Jutta & Matikainen He Kerimãki
231 karkeakarvainen saksanseisoja Teerenpelin Sot-V Jami
om. Soininen Mauri Suonenjoki
243 pienimünsterinseisoja Cakom Zambina
om. Weman Sari Muuruvesi
215 punainen irlanninsetteri Most Maroon's Red Rivaldo
om. Strömberg Tiina-Riitta Petäjävesi
336 barbet Ulpukan Carmina
om. Järveläinen Anja Keitele
389 cockerspanieli Coastline Johnny B. Good om. Korpi Mariann & Anett Kellokoski
410 englanninspringerspanieli Adamant's Perfect World
om. Rasimus Helena Muurame
344 espanjanvesikoira Santonja Born To Be Aquagruaz
om. Kurki Heidi Rusutjärvi
348 espanjanvesikoira Zorrazo Ufano
om. Kurki Heidi Rusutjärvi
278 kultainennoutaja Velvet Kiss For Gladtail
om. Viinikka Marjo & Hakkarainen Anne Kauhava
330 novascotiannoutaja Evessin Tähkäpää
om. Laukka Anni & Ruusunen Miikka Turenki
354 portugalinvesikoira Merediam Mio Marlon
om. Korhonen Jenna Vihtavuori
319 sileäkarvainennoutaja Chiccoxen I'm A Dreamer
om. Kämäräinen Janna Ylämylly
320 sileäkarvainennoutaja Harvahampaan Go-Went-Gone
om. Saastamoinen Mikko & Pelkonen Sonja Hammaslahti
321 sileäkarvainennoutaja Harvahampaan Fool Or Clever
om. Saastamoinen Sirpa & Mikko Kulho
426 walesinspringerspanieli Benton Walk Of Fame
om. Serguskin Piia Suonenjoki

 

KASVATTAJALUOKAT    

suonenjoki-rn-27082011-bis1-kasv-054.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIS-1 1007 englanninspringerspanieli Kennel Adamant's
om. Hovila Tarja Somero

suonenjoki-rn-27082011-bis2-kasv-057.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIS-2 1005 kultainennoutaja Kennel Gladtail
om. Hakkarainen Anne Lievestuore

suonenjoki-rn-27082011-bis3-kasv-059.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIS-3 1008 kääpiösnautseri musta-hopea Kennel Juliuksen
om. Anne Oikarinen Kajaani

 

VETERAANIT    

suonenjolki-rn-27082011-bis1-vet-099.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIS-1
177 kääpiöpinseri Pindogin Citizen Kane
om. Juslin Virpi Heinävesi

suonenjolki-rn-27082011-bis2-vet-091.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIS-2
324 sileäkarvainennoutaja Comics Summer Dream
om. Saastamoinen Mikko Kulho

suonenjolki-rn-27082011-bis3-vet-090.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIS-3
243 pienimünsterinseisoja Cakom Zambina
om. Weman Sari Muuruvesi

suonenjolki-rn-27082011-bis4-vet-088.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIS-4
136 tanskandoggi sininen Bonel Onella
om. Boman Minna & Jouni Suonenjoki

Muut ROP-veteraanit:

348 espanjanvesikoira Zorrazo Ufano
om. Kurki Heidi Rusutjärvi
161 estrelanvuoristokoira pitkäkarvainen Paco da Quinta da Cerdeira
om. Vanhanen Satu & Koski Tarja Haarajoki
169 hovawart Willahof's Whazena
om. Palokangas Raija Rautalampi
309 kultainennoutaja Icemoon Endless Love
om. Partanen Mira Kajaani
191 kääpiösnautseri musta Vonheimdal Optimus
om. Piirainen Tarja Kajaani
388 labradorinnoutaja Neptune's Legacy Mimosa
om. Tirkkonen Minna Kuopio
189 pinseri Ceriinan Flavio
om. Kiuru Kirsi Varkaus
38 rottweiler Naita de Brithor
om. Laitinen Katja & Heiskanen Tanja Varkaus
103 snautseri pippuri & suola Amordischnauzerbrarbrastreisandgrea
om. Haapalahti Vuokko ja Antto & Kentala Kirsi & Jukka Jyväskylä